O mnie

Cześć!

Nazywam się Karolina Kocielińska, chociaż w rzeczywistości od swojego imienia częściej słyszę po prostu “Kociel”. Na co dzień studiuję i pracuję we Wrocławiu. Na co dzień, bo podczas studiów zdążyłam dwukrotnie przeprowadzić się za granicę i zmienić swoją codzienność o 180 stopni. W trakcie krótkiego, lecz intensywnego 23-letniego życia mieszkałam w Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Włoszech, a wraz z ilością przeżytych podroży, moja ciekawość świata tylko rosła.

Chociaż nosi mnie po czterech stronach świata, jestem pozytywnie nastawioną do życia osóbką, która szczęście odnajduje w codzienności i tych najprostszych chwilach, dostępnych bez pomocy mapy czy kompasu w ręku. W spacerach o zachodzie słońca, w dźwięku stukającego w okna deszczu, w spijanej piance cappuccino czy w spotkaniach z drugim człowiekiem.

Staram się prawdziwie przeżyć dane mi życie, z wszystkimi emocjami w pakiecie. Kiedy jestem szczęśliwa, niemal unoszę się nad powierzchnią ziemi, kiedy jestem smutna, nie stronię od wylewania łez. Na tym ziemskim padole często towarzyszą mi pytania: “Jak lepiej żyć?” i “Jak stać się lepszym człowiekiem?”. Dużo główkuję, czytam, analizuję, doświadczam, wystawiam się na próby, zaczepiam ludzi, podchodzę i rozmawiam. Na mojej planecie panują idealne warunki do wzrostu roślin i ludzi, żyje się tam w poszanowaniu środowiska oraz godności i indywidualności każdego człowieka, nigdy nie brakuje tam świeżej kawy i croissantów, a wieczorami tańczy się bachatę.

O moich przygodach i o tym jak widzę świat opowiadam w ulubionej formie felietonów. Na blogu znajdziesz również moje zapiski z podróży, które pomogą Ci zaplanować własną wyprawę lub podjąć decyzję o kierunku wyjazdu. Włoskie kadry z mojego pobytu w Bolonii i ciekawostki z życia za granicą będą przeplatać się z tematami less waste, zrównoważonej mody, ciałopozytywu, feminizmu, sztuki i kultury oraz tego, o czym aktualnie rozmawia się przy kawie. Serdecznie zapraszam do podglądania i mam nadzieję, że poznamy się bliżej!

xoxo,

error: